- Reklama -aktuálně

Ryanair letos nejvíc letů neruší, žebříček vedou jiné aerolinie

I když ve více zemích zaměstnanci Ryanairu stávkují, na velkou většinu letů to nemá zásadní vliv
Z velkých aerolinií měla nejvyšší podíl na zrušených civilních letech v prvním pololetí roku 2022 společnost China Eastern sídlící v Šanghaji. Jedná se o důsledek tamního tvrdého lockdownu.

V žebříčku zrušených letů podle údajů OAG (společnost sídlící v Británii poskytující globální data o cestování), které zpracovala britská Sky News, následují aerolinie Air Canada, Qantas, Air China či KLM.

Flourish logoA Flourish chart
Stávky mnoho letů nezruší
Společnost Ryanair vyšla z vybraných hlavních leteckých společností nejlépe, zrušila jen 0,3 % letů, zatímco konkurenční British Airways téměř 12násobně více – 3,5 %.

Britské aerolinie tvrdí, že lety rušily kvůli únorovým bouřkám či chybě v IT koncem března. Společnost také argumentuje globálním faktorem, jelikož nelétá jako Ryanair či easyJet jen po Evropě, ale po celém světě.

Nízký podíl Ryanairu na zrušených letech je v kontrastu s aktuálními či nedávnými zprávami o stávkujících zaměstnancích této nízkonákladovky. Stávky nemají zásadní vliv na chod společnosti, protože podle Ryanairu většina posádek do práce normálně nastoupí.

Odchod z letectva
Kromě globálně nejvyššího podílu zrušených letů, reputačním problémem pro China Eastern bylo i březnové zhroucení letadla Boeing 737 se 132 lidmi na palubě. Letecké neštěstí nikdo nepřežil.

Letecká doprava se v současnosti pasuje nejen s pandemií a vrcholící turistickou sezónou, ale také s nedostatkem některých pracovníků, kteří si pro nestabilitu sektoru v posledních dvou letech našli uplatnění jinde.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články